Het goede doel voor 2018: Sport- en speelkooi voor school Ter Bruyninge te Marke

dinsdag 22 mei 2018
Dit jaar steunen we als goed doel Athena Ter Bruyninge, Marke. Deze school met een aangepaste stijl uit het Buitengewoon Onderwijs van het Gemeenschapsonderwijs wil voor zijn leerlingen een sport- / speelkooi optrekken.
De kosten het bouwen van deze kooi bedragen ongeveer 25.000 €. Veel geld dus, daarom steunen we met veel plezier dit prachtige initiatief.


Dit jaar steunen we als goed doel Athena Ter Bruyninge, Marke. Deze school met een aangepaste stijl uit het Buitengewoon Onderwijs van het Gemeenschapsonderwijs wil voor zijn leerlingen een sport- / speelkooi optrekken.
De kosten het bouwen van deze kooi bedragen ongeveer 25.000 €. Veel geld dus, daarom steunen we met veel plezier dit prachtige initiatief.

In Ter Bruyninge kun je 3 opleidingsvormen aantreffen, gaan van een opleiding voor zwaar fysisch en psychisch gehandicapte jongeren, over een opleiding voor matig mentaal en fysisch gehandicapte jongeren tot een opleiding voor licht metaal en fysisch gehandicapte jongeren.

Door het realiseren van dit sportveld zou het mogelijk zijn om er tijdens alle speeltijden gebruik van te maken zonder de niet sportende leerlingen te hinderen. Naast voetbal bestaat ook de mogelijkheid tot het beoefenen van meerdere andere sporten, zoals basketbal, hockey en volleybal.

Een afgesloten ruimte waarin de sportlessen en een actieve middagsportbeleving kunnen doorgaan, zou echt een meerwaarde betekenen voor onze leerlingen en de school. Voor de niet sportievelingen zou het ook een echte verademing zijn om op de (oude) speelplaats te kunnen lopen of zitten zonder risico van een bal tegen hun hoofd te krijgen of omver gelopen te worden.

Voor al de leerlingen met ADHD, gedragsproblemen, een ontwikkelings- of leerachterstand, autisme, een psychomotorische achterstand, mentale en fysieke beperking kan de sport-/speelkooi een meerwaarde betekenen omdat er op die manier meer gedifferentieerd kan worden in een veilige omgeving.

Sporten is leuk en gezond en toch zijn er nog teveel mensen die stilzitten. Sportfaciliteiten kunnen onze leerlingen helpen om een gezonde, actieve levensstijl bij te brengen. Maar hoe betrek je jongeren én ouderen? Door de buitenruimte sportiever in te richten, proberen we onze leerlingen te verleiden om meer buiten te bewegen.

Terug naar boven